Paczka radomskich
Autorzy
Fragmenty opowiadań
Marcina Kępy

Fragmenty opowiadań
Ziemowita Szczerka

Ilustracje
Napisali o książce
Gdzie kupić / Kontakt

TRÓJKA Polskie Radio - 16 lipca 2010
Zapraszamy do Trójki
Posłuchaj audycji radiowej o "Paczce radomskich" w "Trójce"!
Wojciech Mann i Michał Nogaś rozmawiają o książce...Echo Dnia - 19 lutego 2011
W Banja Luce serwowano piosenkę i prozę Barbara Koś
Ta książka jest pierwszym literackim portretem naszego miasta - mówił Marcin Kępa, współautor głośnej już książki "Paczka radomskich", na promocję której autorzy zaprosili sympatyków literatury w piątkowy wieczór do restauracji Banja Luka w budynku Łaźni przy Żeromskiego 56.

INTERIA.PL - 1 września 2010
Radom, jakiego nie znacie: rozmowa z autorami książki "Paczka Radomskich"
O Radomiu mówi się stosunkowo mało, a jeśli się mówi, to nie najlepiej. W Polsce miasto to kojarzy się po pierwsze z niczym, a po drugie z bezrobociem, zaniedbaniem i biedą. Warszawiakom Radom kojarzy się trochę tak, jak reszcie Polski Wąchock. - Tak, tylko trzeba pamiętać, że Warszawa to Radom Europy - mówi Marcin Kępa, jeden z autorów książki "Paczka radomskich".

Tygodnik 7 dni - 12 sierpnia 2010
Trzy razy paczka  Iwona Kaczmarska
Z Marcinem Kępą, współautorem "Paczki radomskich" rozmawia Iwona Kaczmarska

Tygodnik Radomski - 20 lipca 2010
Literacko i z tajemnicami  Przemysław Strzelczyk
Prawdą jest, że książka "Paczka radomskich" jest czymś wyjątkowym. To głos pokoleniowy ludzi, którzy urodzili się i mieszkali w Radomiu. Jest to ich literackie, artystyczne spojrzenie na swój rodzinny dom. Z racji swojej treści, książka powinna zainteresować nie tylko rodowitego radomianina, ale i każdego wielbiciela dobrej prozy.

Echo Dnia - 25 czerwca 2010
"Paczka radomskich" - to tytuł książki,
którą właśnie wydali radomianie
 Barbara Koś
Marcin Kępa i Ziemowit Szczerek są autorami tekstu, a książkę zilustrował Mateusz Kamieński. - Książka zawiera czterdzieści opowiadań, których bohaterami są radomianie żyjący obecnie lub w dawniejszych czasach - mówi Marcin Kępa. - Na przykład Witold Gombrowicz. Pojawiają się na kartach także mieszkańcy Starego Miasta, rejonu Starego Ogrodu i innych jeszcze dzielnic Radomia, dobrze znanym mieszkańcom. Mowa jest także o podradomskich i nieco dalszych miejscowościach: Iłży i Garbatce. Opowiadania "Paczka radomskich" uzupełniają ciekawe rysunki Mateusza Kamieńskiego.

Gazeta Wyborcza Radom - 18 czerwca 2010
Opowiadania o radomskim mikrokosmosie  Anna Jurek
"Paczka Radomskich" - literacka wizja naszego miasta pióra Marcina Kępy i Ziemowita Sczczerka jest już w księgarniach. Książka powstała wspólnym wysiłkiem paczki znajomych rodem z Radomia. Książka ukazała się na początku tygodnia. - Pracowaliśmy nad nią dość długo. Wygląda jednak bardzo profesjonalnie. Jest dopieszczona pod każdym względem. Chyba nie trąci prowincjonalnością - mówi Marcin Kępa, jeden z autorów.


Echo Dnia - 24 października 2009
Tę książkę powinien mieć każdy mieszkaniec Radomia  Barbara Koś
Marcin Kępa i Ziemowit Szczerek są autorami książki "Paczka radomskich". Zilustrował ją Mateusz Kamieński. Fragmenty książki zaprezentowano w piątek podczas II Kiermaszu Wydawnictw Regionalnych w Resursie Obywatelskiej.
Będącą w przededniu wydania prozę czytali Rafał Dziewięcki oraz sami autorzy. Książka zawierać będzie blisko czterdzieści opowiadań, których bohaterami są radomianie żyjący obecnie lub w dawniejszych czasach. Na przykład Witold Gombrowicz. Pojawiają się na kartach także mieszkańcy Starego Miasta, rejonu Starego Ogrodu i innych jeszcze dzielnic Radomia, dobrze znanym mieszkańcom. Mowa jest także o podradomskich i nieco dalszych miejscowościach: Iłży i Garbatce. Opowiadania "Paczka radomskich" uzupełnią ciekawe rysunki Mateusza Kamieńskiego.